Σχολικός ΠειραιΑθλητισμός 2017

ΠειραιαΑθλητισμός

Στα πλαίσια της αθλητικής διοργάνωσης ποδόσφαιρου του ΠειραιΑθλητισμού  (Δεκέμβριος 2017), το σχολείο μας συμμετείχε με μια ομάδα μαθητών 12 μαθητών.

Στο πρόγραμμα του ποδοσφαιρικού τουρνουά οι μαθητές Ν. Χρήστος  και Μ. Χρίστος  προσέφεραν τις γνώσεις τους στο άθλημα με επιτυχία, αναλαμβάνοντας χρέη διαιτητή σε τέσσερις ποδοσφαιρικές συναντήσεις.

Η ομάδα μας στις δυο συναντήσεις  με το Γυμνάσιο Περάματος και το Γυμνάσιο Ρέντη είχε αντίστοιχες νίκες με 6-2 και 3-2.

Οφείλουμε να ευχαριστήσουμε τους μαθητές:

Μ. Έλβις, Ν. Νίκο, Κ. Γιάννη, Β. Κέβιν, Γ.Μιχάλη, Β. Ευθύμη, Σ.Δημήτρη, Κ. Άρη, Γ.Γιάννη και Φ. Αριστείδη

που συμμετείχαν στον θεσμό του ΠειραιΑθλητισμού εκπροσωπώντας το  σχολείο μας με υποδειγματική συμπεριφορά τόσο εντός του αγωνιστικού χώρου, όσο και στην μετακίνηση τους.

Επίσης να ευχαριστήσουμε την Διευθύντρια Κα Παπαδοκωνσταντάκη Μαρία και την Κα Χαλκιαδάκη Μαρία για την ουσιαστική βοήθεια στην μεταφορά των μαθητών μας.

peiraiath