Ευχαριστήριο μήνυμα προς τους γονείς

Η συνεργασία των μελών της σχολικής κοινότητας αναβαθμίζει τον ρόλο του σχολείου και αναπτύσσει την δημιουργικότητα των μαθητών. Με αυτήν την προσέγγιση ο Σύλλογος Γονέων του 1ου Γυμνασίου Κερατσινίου διέθεσε τα πρώτα του έσοδα για τις ανάγκες του μαθήματος της Φυσικής Αγωγής, με σκοπό την προμήθεια αθλητικού υλικού για την σχολική χρονιά 2017-18.

Είναι αλήθεια πρώτη φορά που οι γονείς στο σχολείο μας, προθυμοποιήθηκαν και αναζήτησαν τις ελλείψεις ή την καλύτερη προοπτική του μαθήματος προσφέροντας την στήριξή τους.

Νιώθουμε την ανάγκη να τους ευχαριστήσουμε και ευχόμαστε, στις δύσκολες για όλους μας στιγμές εξαιτίας της οικονομικής κρίσης, να βρίσκουμε αρωγούς τέτοιους ανθρώπους, που η προτεραιότητά τους είναι η προκοπή των μαθητών μας.

yliko

Η προσφορά αθλητικού υλικού των γονέων του σχολείου μας προς του μαθητές (2017-18)